top of page
GettyImages-1091237152

Video İçerik Üretimi

Video İçerik Üretimi

Her yıl, pazarlama dünyasında “Bu yıl, videonun yılı olacak.” cümleleri ile tekrar tekrar konuşulan yılları geçip gidiyoruz. Ne yazık ki sosyal medya yönetimi hizmeti veren birçok ajans, bünyesinde bir video prodüksiyon firması bulunduramadığı ya da etkili video içerik üretemediği için markalar video içerik üretimi stratejilerini belirlemekte ya da prodüksiyon şirketlerine ödemeleri önerilen video pazarlaması bütçesini ayırmakta zorlanabiliyor.

Ancak video içerik üretiminin markaya olan faydaları saymakla bitmez;

 

İçerik pazarlamasında, her geçen gün daha da popüler hale gelen video marketing, şu an en güçlü içerik pazarlama yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

İçerik pazarlamacılarının hedefinin bir ürünü satmaktan ziyade, ilham verici yöntemlerle hedef kitleye ulaşmak olduğunu düşündüğümüzde, videonun hedef kitleye ulaşmada güçlü bir araç olduğunu görebiliyoruz.

Video İçeriklerimizi Hedef Kitleye Ulaştırabilir miyiz?

 

Günümüzde markalar ürün, hizmet ve mesajlarını dijital ortamlarda sunarak, sosyal medya kanalları ile hedefe rahatlıkla ve ana akım medya ile kıyaslandığında son derece düşük maliyetle kendi kitlesine ulaşabilmekte. Video içeriklerini Youtube, tüm sosyal medya kanallarından karşımıza çıkması günümüz reklamcılığına şekil veren bir süreç.

Kullanıcı sayıları, telefonda veya ekran başında geçirilen saatler her geçen gün artmakta ve markaların bu yolla müşteriye ulaşmaktan başka çaresi kalmamakta.

 

 

Markanızın ya da ürününe uygun hikayesi ile, algısı ve kitlesine verdiği mesaj ile titizlikle hazırlanan bir video içerik ile hedef kitlenizi harekete geçirebilirsiniz.;

TV izleyicilerinin sayısında hızlı bir ivmeyle, düşüş yaşanmaya başlandığı günümüzde mobil telefon kullanımının artması ile hedef kitleniz tarafından zaman ve mekândan bağımsız olarak onlara ulaşıp markanın bilinirliğini artırır.

TV reklamı ve internet reklamı arasındaki izlenme farklarını incelediğimizde tv de çıkan reklamdan çok rahat kaçarken, telefonlarımızda veya bilgisayarımızda çıkan bir videoyu görmezden gelemiyoruz, özellikle ilk 3 saniyede dikkat çeken bir video içerik talebinizde, çekmemek imkansız gibi…

 

 

Video İçerik Üretimi İle İlgili İstatistikler:

 

 

 • Türkiye’deki internet kullanıcılarının tamı tamına %95'i, yılın tüm ayları boyunca, en az bir cihazında online video içerik izliyor. (Statista, 2018)
   

 • Tüketicilerin %54'ü, videoyu sadece eğlenmek amacıyla izlemediklerini, destekledikleri bir marka veya işletmeye ait daha fazla video içerik görmek istediğini söylüyor. (HubSpot, 2018)
   

 • Tüketicilerin sosyal medyadaki favori marka içeriği türü de, elbette video. (Animoto, 2018)
   

 • Video pazarlamacılarının %88'i, sosyal medyadaki video pazarlama çabalarının yatırım getirisinden memnun olduklarını söylüyor. (Animoto, 2018)
   

 • Pazarlamacıların %64'ü, sosyal medyadaki bir video sayesinde yeni bir müşteri kazandıklarını söylüyor. (Optinmonster, 2019)
   

 • YouTube, pazarlamacıların video yayınladığı en popüler sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor. Pazarlamacıların yaklaşık onda dokuzu (%88) YouTube'da video pazarlama yapmayı planladıklarını söylüyor. (Wyzowl, 2020)
   

 • Araştırmalar, her on kullanıcıdan yaklaşık sekizinin markanın videosunu izledikten sonra bir yazılım veya uygulama satın aldığını gösteriyor. (Wyzowl, 2018)

Image by Sam McGhee
Image by Jakob Owens
bursa grafik tasarım ajans (3).jpg
Grafik Tasarım Çalışmalarımız
bottom of page