top of page
GettyImages-1091237152

Video İçerik Üretimi

Video İçerik Üretimi

Her yıl, pazarlama dünyasında “Bu yıl, videonun yılı olacak.” cümleleri ile tekrar tekrar konuşulan yılları geçip gidiyoruz. Ne yazık ki sosyal medya yönetimi hizmeti veren birçok ajans, bünyesinde bir video prodüksiyon firması bulunduramadığı ya da etkili video içerik üretemediği için markalar video içerik üretimi stratejilerini belirlemekte ya da prodüksiyon şirketlerine ödemeleri önerilen video pazarlaması bütçesini ayırmakta zorlanabiliyor.

Ancak video içerik üretiminin markaya olan faydaları saymakla bitmez;

 

İçerik pazarlamasında, her geçen gün daha da popüler hale gelen video marketing, şu an en güçlü içerik pazarlama yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

İçerik pazarlamacılarının hedefinin bir ürünü satmaktan ziyade, ilham verici yöntemlerle hedef kitleye ulaşmak olduğunu düşündüğümüzde, videonun hedef kitleye ulaşmada güçlü bir araç olduğunu görebiliyoruz.

Video İçeriklerimizi Hedef Kitleye Ulaştırabilir miyiz?

 

Günümüzde markalar ürün, hizmet ve mesajlarını dijital ortamlarda sunarak, sosyal medya kanalları ile hedefe rahatlıkla ve ana akım medya ile kıyaslandığında son derece düşük maliyetle kendi kitlesine ulaşabilmekte. Video içeriklerini Youtube, tüm sosyal medya kanallarından karşımıza çıkması günümüz reklamcılığına şekil veren bir süreç.

Kullanıcı sayıları, telefonda veya ekran başında geçirilen saatler her geçen gün artmakta ve markaların bu yolla müşteriye ulaşmaktan başka çaresi kalmamakta.

 

 

Markanızın ya da ürününe uygun hikayesi ile, algısı ve kitlesine verdiği mesaj ile titizlikle hazırlanan bir video içerik ile hedef kitlenizi harekete geçirebilirsiniz.;

TV izleyicilerinin sayısında hızlı bir ivmeyle, düşüş yaşanmaya başlandığı günümüzde mobil telefon kullanımının artması ile hedef kitleniz tarafından zaman ve mekândan bağımsız olarak onlara ulaşıp markanın bilinirliğini artırır.

TV reklamı ve internet reklamı arasındaki izlenme farklarını incelediğimizde tv de çıkan reklamdan çok rahat kaçarken, telefonlarımızda veya bilgisayarımızda çıkan bir videoyu görmezden gelemiyoruz, özellikle ilk 3 saniyede dikkat çeken bir video içerik talebinizde, çekmemek imkansız gibi…

 

 

Video İçerik Üretimi İle İlgili İstatistikler:

 

 

 • Türkiye’deki internet kullanıcılarının tamı tamına %95'i, yılın tüm ayları boyunca, en az bir cihazında online video içerik izliyor. (Statista, 2018)
   

 • Tüketicilerin %54'ü, videoyu sadece eğlenmek amacıyla izlemediklerini, destekledikleri bir marka veya işletmeye ait daha fazla video içerik görmek istediğini söylüyor. (HubSpot, 2018)
   

 • Tüketicilerin sosyal medyadaki favori marka içeriği türü de, elbette video. (Animoto, 2018)
   

 • Video pazarlamacılarının %88'i, sosyal medyadaki video pazarlama çabalarının yatırım getirisinden memnun olduklarını söylüyor. (Animoto, 2018)
   

 • Pazarlamacıların %64'ü, sosyal medyadaki bir video sayesinde yeni bir müşteri kazandıklarını söylüyor. (Optinmonster, 2019)
   

 • YouTube, pazarlamacıların video yayınladığı en popüler sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor. Pazarlamacıların yaklaşık onda dokuzu (%88) YouTube'da video pazarlama yapmayı planladıklarını söylüyor. (Wyzowl, 2020)
   

 • Araştırmalar, her on kullanıcıdan yaklaşık sekizinin markanın videosunu izledikten sonra bir yazılım veya uygulama satın aldığını gösteriyor. (Wyzowl, 2018)

Image by Sam McGhee
Image by Jakob Owens
bursa grafik tasarım ajans (3).jpg
Grafik Tasarım Çalışmalarımız
 • Bilboard
  Markanızın şehrin en çok ziyaret edilen noktalarında yer almasını istiyorsanız sizin için doğru seçim Billboard. En yaygın Açıkhava reklamlarından biri olan bu sistemde müşterilerinizin dikkatini kolay bir biçimde çekebilirsiniz. Doğru mesajı doğru lokasyonlarda ileterek, müşterilerinizle etkili bir şekilde etkileşim kurabilirsiniz. Marka görünürlüğü hedeflenen işlerde doğru medya ve bütçe planlaması ile markanızı daha başarılı bir konuma getirebilirsiniz. Şehrin birçok noktasında bulunan billboardlar sesinizi tüm müşterilerinize duyurmanızı sağlayacak. Trafiğin sıkıştığı anlarda insanlar etrafta ilgilenecek bir şeyler ararlar, bu noktada devreye billboardlar girer, dikkat çekici ve etkili bir billboard çalışması markanın mesajını en doğru şekilde iletir.
 • Metro Tv
  Bursa Metro TV, Türkiye’nin dört büyük metropolünden biri olan ve 3 milyonun üzerinde insanın yaşadığı Bursa’da metro, ipek böceği ve nostaljik tramvay gibi tüm raylı sistem taşıma araçlarına entegre edilmiş dijital ekranları ile yolculara keyifli bir yolculuk sunarken, gerek yerel gerekse ulusal firmaların reklam ve tanıtımlarını hedef kitlelerine ulaştırıyor.
 • Outbox
  Üst geçit reklam alanları.
 • Metro Clp (Raket)
  Metro Raket (CLP), metro istasyonlarının duvarlarına asılan raket tipi reklam panolarıdır. Metroya giriş alanlarının karşısı, metro bekleme istasyonu duvarları veya yürüyen merdiven iniş ve çıkış noktaları gibi insanların rahatlıkla görebileceği yerlerde konumlandırılır.
 • Otobüs Giydirme
  Açık hava reklamcılığının bir parçası olan araç giydirme ya da otobüs giydirme, bir anlamda “gezen reklam” uygulamasıdır. Reklamcılık ve marka bilinirliği açısından birçok faydası olan otobüs giydirme, renkli ve esprili reklam görselleri veya uygulamaları ile ilgi çeker.
 • Totem
  Totem tabela, bir direk ve bir üst kasetten oluşan, genellikle firmaların bilinirliğini arttırması amacı ile başvurdukları bir reklam ürünüdür. Genelde cepheden açık alanlarda, karayolları kenarlarında ve cadde kenarlarında kullanılır.
 • Duvar Kiralama
  Duvar reklamları, şirketler için birçok avantaj sunan reklam alanlarıdır. Açık hava reklamcılığı ya da outdoor reklamcılık alanında yaygın olarak kullanılan duvar reklamları, özellikle yaya ve araç yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde konumlandırılmaktadır.
 • Elektrik Direği Banner
  Açık hava reklamcılığının önemli bir parçası olan direk reklamları, reklam verenlerin hedef kitlesine göre tasarlanan ve iyi sonuçlar verebilen bir türdür. Farklı boyutlarda ve farklı alanlarda, belli kriterler esas alınarak uygulanmaktadır.
bottom of page