top of page

HAYIR EFENDİM, LOGONUZU BİR TIK BÜYÜTEMEYİZ.
AMA MÜŞTERİLERİNİZ İLE İLETİŞİM BOYUTUNUZU GELİŞTİREBİLİRİZ...

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Nedir?

 

Grafik tasarım ; bir iletiyi görsel ya da yazı yoluyla, belirlenen hedef kitleye ulaştırmak amacıyla yapılan görülebilir herhangi bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak yapılan logo, afiş, billboard, kitap, dergi, animasyon, film tasarımı, ambalaj gibi yaratıcılık gerektiren tasarımları oluşturan eğitin dalına grafik tasarım denir.  Grafik tasarımın kendi içerisinde hizalama, denge (asimetrik veya simetrik), karşıtlık, vurgulama, hareket, oran, yakınlık, tekrarlama ve birlik gibi belli başlı sanatsal ölçütleri bulunmaktadır. Bir grafik tasarım oluşturulurken bu grafik tasarım ögelerine dikkat edilerek oluşturulmalıdır.

Grafik Tasarımın Alanları Nelerdir?

 

Aslında bakarsanız gözlerimizi kapayıp açtığımız her an bir grafik tasarım ürününü görebilmekteyiz. Yolda yürürken billboardlarda, televizyonda, marketten alınan herhangi bir üründe, kitap, dergi, gazetelerde, elimize verilen broşürlerde, film-marka-dizi afişlerinde, ambalaj ve albüm kapaklarında, severek aldığımız t-shirt veya ev aksesuarlarında.. Yani görüp görebileceğimiz her şey grafik tasarımın alanının içerisine girmektedir.

 

 

Grafik Tasarım Nitelikleri;

 • Tasarım ihtiyaçlarını belirlemek üzere müşterinin brieflerine göre tarımına yön veren

 • Bilgisayar destekli tasarım programlarını kullanarak hakim ve özgün orijinal tasarımlar ortaya koyan,

 • Müşterinin briefleri doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmaların tasarım, baskı ve üretim süreçlerini kontrol eden,

 • Estetik kaygısına dayalı tasarımlar oluşturan,

 • Mesleki gelişimini göz ardı etmeyen nitelikteki kimselerdir.

 

 

Grafik Tasarım ile ilgili alanlar:

 

 

Konsol Reklam Hangi Tasarım Alanlarında Hizmet Vermektedir?

Konsol Reklam olarak kreatif ekibimizle yukarıda belirttiğimiz tüm alanlarda hizmet verebiliyor olmakla beraber yoğunluk olarak; Kurumsal Kimlik, Afiş, Bilboard, İnteraktif Tasarımlar ve Web Tasarım hizmetleri veriyoruz.

Tüm grafik tasarım hizmetlerinin yanı sıra, çalışmaların dijital medyada ve basılı medyada planlamasını ve yönetimini, aynı zamanda pazarlamasını yapmaktayız.

bursa grafik tasarım ajans (2).jpg
bursa grafik tasarım ajans (1).jpg
bursa grafik tasarım ajans (3).jpg
Grafik Tasarım Çalışmalarımız
 • Bilboard
  Markanızın şehrin en çok ziyaret edilen noktalarında yer almasını istiyorsanız sizin için doğru seçim Billboard. En yaygın Açıkhava reklamlarından biri olan bu sistemde müşterilerinizin dikkatini kolay bir biçimde çekebilirsiniz. Doğru mesajı doğru lokasyonlarda ileterek, müşterilerinizle etkili bir şekilde etkileşim kurabilirsiniz. Marka görünürlüğü hedeflenen işlerde doğru medya ve bütçe planlaması ile markanızı daha başarılı bir konuma getirebilirsiniz. Şehrin birçok noktasında bulunan billboardlar sesinizi tüm müşterilerinize duyurmanızı sağlayacak. Trafiğin sıkıştığı anlarda insanlar etrafta ilgilenecek bir şeyler ararlar, bu noktada devreye billboardlar girer, dikkat çekici ve etkili bir billboard çalışması markanın mesajını en doğru şekilde iletir.
 • Metro Tv
  Bursa Metro TV, Türkiye’nin dört büyük metropolünden biri olan ve 3 milyonun üzerinde insanın yaşadığı Bursa’da metro, ipek böceği ve nostaljik tramvay gibi tüm raylı sistem taşıma araçlarına entegre edilmiş dijital ekranları ile yolculara keyifli bir yolculuk sunarken, gerek yerel gerekse ulusal firmaların reklam ve tanıtımlarını hedef kitlelerine ulaştırıyor.
 • Outbox
  Üst geçit reklam alanları.
 • Metro Clp (Raket)
  Metro Raket (CLP), metro istasyonlarının duvarlarına asılan raket tipi reklam panolarıdır. Metroya giriş alanlarının karşısı, metro bekleme istasyonu duvarları veya yürüyen merdiven iniş ve çıkış noktaları gibi insanların rahatlıkla görebileceği yerlerde konumlandırılır.
 • Otobüs Giydirme
  Açık hava reklamcılığının bir parçası olan araç giydirme ya da otobüs giydirme, bir anlamda “gezen reklam” uygulamasıdır. Reklamcılık ve marka bilinirliği açısından birçok faydası olan otobüs giydirme, renkli ve esprili reklam görselleri veya uygulamaları ile ilgi çeker.
 • Totem
  Totem tabela, bir direk ve bir üst kasetten oluşan, genellikle firmaların bilinirliğini arttırması amacı ile başvurdukları bir reklam ürünüdür. Genelde cepheden açık alanlarda, karayolları kenarlarında ve cadde kenarlarında kullanılır.
 • Duvar Kiralama
  Duvar reklamları, şirketler için birçok avantaj sunan reklam alanlarıdır. Açık hava reklamcılığı ya da outdoor reklamcılık alanında yaygın olarak kullanılan duvar reklamları, özellikle yaya ve araç yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde konumlandırılmaktadır.
 • Elektrik Direği Banner
  Açık hava reklamcılığının önemli bir parçası olan direk reklamları, reklam verenlerin hedef kitlesine göre tasarlanan ve iyi sonuçlar verebilen bir türdür. Farklı boyutlarda ve farklı alanlarda, belli kriterler esas alınarak uygulanmaktadır.
bottom of page