HAYIR EFENDİM LOGONUZU BİT TIK BÜYÜTEMEYİZ

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Nedir?

 

Grafik tasarım ; bir iletiyi görsel ya da yazı yoluyla, belirlenen hedef kitleye ulaştırmak amacıyla yapılan görülebilir herhangi bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak yapılan logo, afiş, billboard, kitap, dergi, animasyon, film tasarımı, ambalaj gibi yaratıcılık gerektiren tasarımları oluşturan eğitin dalına grafik tasarım denir.  Grafik tasarımın kendi içerisinde hizalama, denge (asimetrik veya simetrik), karşıtlık, vurgulama, hareket, oran, yakınlık, tekrarlama ve birlik gibi belli başlı sanatsal ölçütleri bulunmaktadır. Bir grafik tasarım oluşturulurken bu grafik tasarım ögelerine dikkat edilerek oluşturulmalıdır.

Grafik Tasarımın Alanları Nelerdir?

 

Aslında bakarsanız gözlerimizi kapayıp açtığımız her an bir grafik tasarım ürününü görebilmekteyiz. Yolda yürürken billboardlarda, televizyonda, marketten alınan herhangi bir üründe, kitap, dergi, gazetelerde, elimize verilen broşürlerde, film-marka-dizi afişlerinde, ambalaj ve albüm kapaklarında, severek aldığımız t-shirt veya ev aksesuarlarında.. Yani görüp görebileceğimiz her şey grafik tasarımın alanının içerisine girmektedir.

 

 

Grafik Tasarım Nitelikleri;

  • Tasarım ihtiyaçlarını belirlemek üzere müşterinin brieflerine göre tarımına yön veren

  • Bilgisayar destekli tasarım programlarını kullanarak hakim ve özgün orijinal tasarımlar ortaya koyan,

  • Müşterinin briefleri doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmaların tasarım, baskı ve üretim süreçlerini kontrol eden,

  • Estetik kaygısına dayalı tasarımlar oluşturan,

  • Mesleki gelişimini göz ardı etmeyen nitelikteki kimselerdir.

 

 

Grafik Tasarım ile ilgili alanlar:

 

 

Konsol Reklam Hangi Tasarım Alanlarında Hizmet Vermektedir?

Konsol Reklam olarak kreatif ekibimizle yukarıda belirttiğimiz tüm alanlarda hizmet verebiliyor olmakla beraber yoğunluk olarak; Kurumsal Kimlik, Afiş, Bilboard, İnteraktif Tasarımlar ve Web Tasarım hizmetleri veriyoruz.

Tüm grafik tasarım hizmetlerinin yanı sıra, çalışmaların dijital medyada ve basılı medyada planlamasını ve yönetimini, aynı zamanda pazarlamasını yapmaktayız.

bursa grafik tasarım ajans (2).jpg
bursa grafik tasarım ajans (1).jpg
Grafik Tasarım Çalışmalarımız

Sosyal Medya Nedir?


Sosyal medya, insanların içeriği hızlı, verimli ve gerçek zamanlı olarak paylaşmasını sağlamak için tasarlanmış web siteleri ve uygulamaları ifade eder.
Sosyal Medya Reklamı Nedir?


Sosyal medya reklamı ürün ve hizmetlerin İnstagram, Facebook, Youtube vs. gibi sosyal platformlarda bir kişisel ağ yaratıp kullanıcılar ile iletişime geçerek tanıtımı yapmaktır.
Sosyal Medya Yönetimi Nedir?


Sosyal medya yönetimi, İnstagram, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki çevrimiçi varlığınızı, içerik oluşturarak, yayınlayarak ve analiz ederek yönetme sürecidir. Ayrıca, sosyal medya yönetimi, sosyal medya kullanıcılarıyla etkileşim kurmayı da içerir.
Sosyal Medya Reklamlarının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?


Sosyal medya reklamlarının işletmeler açısından; marka bilinirliğini uygun maliyetlerde artırma, gelişmiş arama motoru sıralaması ile hedef kitleyi genişletme, daha yüksek dönüt oranları vs. gibi birçok avantajı vardır.
Sosyal Medya Hedef Kitlenin Önemi Nedir?


Hedef kitlenin doğru analizi, markanızın ürün ve hizmetlerinize ilişkin tanıtımların doğru kullanıcılarla buluşmasını ve bu sayede sosyal medya reklamlarının somut karşılığını almanızı sağlar.